Ana Sayfa Spor 27 Mart 2022 123 Görüntüleme

Galatasaray’da mali genel kurul devam ediyor: İnsan sevdiği için pes etmez

Galatasaray’da Lütfi Kırdar Kongre ve Stant Sarayı’nda saat 10.00’da başlayan kritik toplantıda merhum Lider Mustafa Cengiz’in son devri ile mevcut Lider Burak Elmas’ın birinci devri için (mali-idari) ibra oylaması yapılacak.

CENGİZ VE ELMAS PERİYOTLARI OYLANACAK

Görüşmelerin akabinde evvel Mustafa Cengiz devri sonrasında Burak Elmas devri idari ve mali açıdan oylanacak. Burak Elmas periyodu ibra edilmezse tüzüğe nazaran seçim kararı alınması gerekecek. Elmas daha evvel mümkün bir ibra edilmeme kararında tüzüğün gerekliliğini yapacağını söylemişti.

Genel şura, disiplin cezası alan üyelerin müracaatlarının görüşülüp karara bağlanmasının akabinde kulüp ile iştiraklerinin 2022 yılı bütçesinin oylanmasıyla sona erecek.

TERİM KATILMAYACAK

Galatasaray’da eski teknik yönetici Fatih Terim, mali genel heyete katılmayacak. Divan Heyeti üyesi olan ve toplantıyı yerinden takip edeceği haberleri çıkan tecrübeli teknik yöneticinin karar değiştirdiği genel şuraya katılmayacağı öğrenildi.

Galatasaray’da 2022 Yılı Olağan Mali Genel Heyeti’nin başlamasıyla birinci olarak lider Burak Elmas açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının içeri alınmasına ait önerge oy çokluğuyla reddedildi.

Elmas, Mali Genel Şurası’nın basına neden kapalı gerçekleştiği hakkında da konuştu.

“KEREM AKTÜRKOĞLU’NU HER HAFTA ARADIM”

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu’nda basına kapalı gerçekleştirilen ve GSTV’den canlı yayımlanan kongrede bir evvelki idare heyetinde yer alan Abdurrahim Albayrak ile Kaan Kançal, açıklamalarda bulundu.

Bu dönem sergilediği performansla dikkati çeken ulusal futbolcu Kerem Aktürkoğlu’nun transferine de değinen Albayrak, “Kerem Aktürkoğlu’nu Erzincanspor’dan alışımızın öyküsünü anlatsam hepiniz şaşarsınız. Çok sıkıntı bir transferdi. Erzincanlı genel müdür yardımcımı Erzincan’a gönderdim. Kerem’i almayı başa koymuştuk. Kerem’i her hafta aradım. Babasını dahi aradım. ‘Asla bir demeç vermeyeceksiniz ve kimseyle hengame etmeyeceksiniz’ dedim. Kerem, geçen sene 850 bin liraya oynadı. Kerem’in Galatasaray’a çok büyük katkısı olacak. Taylan Antalyalı’yı da transferin kapanmasına bir saat kala 4 milyon lira karşılığında Galatasaray’a kazandırdık. Çok daha iyi yerlere geleceğine canıgönülden inanıyorum” diye konuştu.

KAAN KANÇAL, MALİ RAPORLAR HAKKINDA SUNUM YAPTI

Mustafa Cengiz başkanlığındaki idare heyetinde lider yardımcılığı misyonunu üstlenen Kaan Kançal ise kendi devirleriyle ilgili mali raporlar hakkında bilgi verdi.

Vazifeye geldikleri 2018 Ocak’ta kulübün net borcunun 1 milyar 343,1 milyon lira olduğunu aktaran Kançal, idaresi devrettikleri 2021 Haziran’da ise bu borcun 2 milyar 291,5 milyon lira olarak gerçekleştiğini kaydetti. Kaan Kançal, avro bazında ise 289,7 milyon borçla aldıkları kulübü, 221,1 milyon olarak devrettiklerini aktardı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, “Göreve geldikten sonra birinci 6 ayımızı sizlere sunup, sizlerin teveccühlerine sunacağız. Neler söylemem gerektiği konusunda takdir edersiniz ki birçok arkadaşım, birçok tavsiyede bulundu. En sonunda dün akşam konutta kendi başıma otururken kendi iç muhasebemi yaptım. Sizlere ‘bugün ne söylersem Galatasaray’a yararlı olur ‘diye düşündüm. Sonuçta ben sizler ismine, sizlerin ortasından çıkmış, sizler isminize çaba ediyorum. Tribünde tezahürat yaparak başlayan seyahatim; üye, yönetici ve lider olarak çok sevdiğim Galatasaray’a bana hizmet etme talihi verildi. Misyona geldiğimiz andan itibaren bu misyona soyunan arkadaşlarıma ve daha sonra sizlere bunun kolay bir idare periyodu olmadığını söyledim. Galatasarayımız bugün 2,5 milyar TL borç servisi yapmak zorunda olan, bütün gelirleri ortak hesapta toplanan, bankalar tarafından vergiler kesildikten sonra kullandırılan, disiplinle yönetilmesi gereken bir mali yapıya sahip. Bunların üstüne 15 sene gecikmiş kurumsallaşma atağı var. Yapmak zorunda olduğumuz bir kurumsallaşma atağı var. Her gelen idarenin, her yeni teknik yöneticinin, her futbolcunun değiştirdiği bir yapıda sürdürülebilir bir muvaffakiyet elde etmesi hiç mümkün değil. Bunun için öncelikle birlikte hareket etme kabiliyetimiz olması lazım” diye konuştu.

“BUNDAN SONRA YANLIŞ YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK”

“Geçmişte yaptığımız yanılgılar olabilir lakin burada Galatasaray’ın bu duruma gelmesinde üye olarak katkısı olmayan yoktur” diyen lider Elmas, “Ancak bundan sonra yanlış yapma lüksümüz yok. Devrimizde elimden gelen her türlü çabayı sonuna kadar gösterdik. Herkese el uzattık, herkesi dinledik. Geldiğimiz noktada maalesef bu birleşmenin hala sonuç bulmadığını görüyorum. ‘Bizim birleşmeye muhtaçlığımız var’ diyenler bile yara veren şeyler yapıyorlar. Bir sponsor geliyor, sponsor Galatasaraylı, sponsora gidip, ‘Ya bu idareye çok takviye veriyorsun, biraz bekle’ diyenler var. Bunlar aramızdalar. Sizlere bunu anlatmam lazım. Kulübün içerisindeki kontratları palavra yanlış aktaranlar var. Bunun kulübe faydası olmadığı gerçek. Sponsora teşekkür etmek yerine, eleştirmeyi tercih edenler var idareye vurmak için. Birlik beraberliği sağlamamız gereken bu devirde. Tahminen de en güç periyodunda kulübün. Yeni spor yasasının, UEFA finansal fair-play üzere bir periyotta biz hala ‘cambaza bak’ yapıyoruz. Artık Galatasaray cambaza bakamaz. Bu karar oylama kararlarından farklı bir karar. Herkesi maksat tahtasına koyarak, ana bahislerin dışına çıkarak Galatasaray’ı içinde bulunduğu bu durumdan çıkaramayız. Benim için Galatasaray bir kulüpten çok daha fazlası. Bir kıymetler bütünü. Şu anda gördüğüm fotoğrafta bu pahalar etrafında bile birleşemiyoruz. Bizi bir ortada tutun bu bedellerdir. Bu kıymetleri kaybettiğimizde her şeyi kaybederiz. Alanda sonuç bir sene olur bir sene olmaz. Günlük sonuçlarla, dedikodularla bu kulübü bir yere götüremeyiz. Benim çabam iktidar gayreti değil. Biz Galatasaray’ın kurtuluş uğraşını veriyoruz. Burada Galatasaray ismine yapılacak her şeyi yapmaya hazırız. Çalışmak istiyoruz. Her gün bir dedikoduyla bir arkadaşlarımızın amaca konmasıyla uğraşmak istemiyoruz. Bunu yalnızca bizler için değil, her gelecek lider için geçerdi. Bugün herkes tartışıyor. Herkese biz bunu yaparsak, her kararı tartışırsak nasıl çalışılacak. Maalesef çok zor” tabirlerini kullandı.

“BAZILARI ÇABUCAK OLMAMIŞ OLABİLİR FAKAT ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK”

“Ne yaptılar ki imajı var” diyen lider Burak Elmas, “Biz mecbur olmasak da sabahtan akşama kadar severek, arkadaşlarımın tamamına yakını sabah geliyoruz kulübe. Bir toplantı yapıyoruz. Bugün hangi yaptığımız atakla Galatasaray’a ziyan veririz. Galatasaray nasıl ziyan görür. Bu çok büyük bir haksızlık. Bunu asla kabul etmiyorum. Bizler başarıyı ve yapılan iyi işleri sahiplenmekte gösterdiğimiz suratı, makûs giden işlerden uzaklaşmakta da gösteriyoruz. Biz devrimizde birçok iş yaptık. Birçok kelam verdik. Evet bu verdiğimiz kelamların birçoğunu harekete geçirdik. ‘Seçim devri verdiği kelamları tutmadı’ diye eleştiriliyoruz. Kimileri çabucak olmamış olabilir fakat önemli işler yaptık. Dönem sezon karşılaştırdığımızda 10 milyondan fazla sponsorluk geliri getirdik lakin o sayılmaz. Toplam 30 milyon dolar ek kaynak yarattık. Bugüne kadar rastgele bir finansal borçlanma gerçekleştirmeden kendi içimizdeki kaynaklarla bugüne geldik. Bunlar yok. Tüzük çalışması dedik. Tüzük çalışmamızı çok süratli bir formda sonlandırdık ve üyelerle paylaştık. Galatasaray’ın üzerinde anlaştığı, tartışma olmayan birçok mevzuyu; örneğin finansal yılların eşitlenmesi, denetleme konseylerinin başka seçilmesi, mali olağan heyetlerin yapılan finansal gün takvimine nazaran yapılması üzere değişikleri buraya koyduk. Bize dediler ki ne getirirsen getir suradan geçmez. Bu tüzüğü heba etmeyin çok itiraz var. İşler bu noktalara geldi” dedi.

“GALATASARAY ADASI’NI YAZ AYLARINDA KULLANIMA AÇIYORUZ”

Galatasaray Adası hakkında da konuşan Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, “Bir başka mevzu ada. Ada konusu uzun vakittir devam eden bir hukuk uğraşı. Biz ada konusunu hukuksal olarak gerçek formda çözeceğimizi ve sonuçlandıracağımızı söyledik. 6 ay üzere kısa bir müddetten Yargıtay’dan çıkmasının ne kadar sıkıntı olduğunu biliyorsunuzdur, ortamızda avukatlar var. Adayı duyururken herkese teşekkür ettik. Çıkıp üstünde fotoğraf vermedik. Lakin gördüm ki muvaffakiyet paylaşma yarışı var. Herkes ben yaptım diyor. Galatasaray yaptı. Ada konusunda önemli manada görülen önemli beşerler, uğraşanlar olduğu üzere isimlerini dahi duymadığınız arkadaşlarımız da var. Rastgele bir takdir beklemeden bunu yaptılar. Galatasaray’ın ada konusu çözülmüştür ve bunu Galatasaraylılar yapmıştır. Ada konusunda emeği geçen 20’den fazla kişi sayabilirim, hepsine teşekkür ediyorum. Ada konusunda idarelerde yer almış emeği geçen herkese birer teşekkür mektubu yazdım. Galatasaraylılık bunu gerektirir. Ada konusunda iyi haber vermek isterim; imar konusunda çalışmalar devam ediyor. Adayı yaz aylarında üyelerimizin kullanımına açıyoruz” açıklamasında bulundu.

“KEMERBURGAZ İÇİN ÖN ONAYIMIZI ALDIK”

Kemerburgaz’da yapılacak olan tesislere de değinen Elmas, “Kemerburgaz tesislerimizin bir evvelki idaremizden alarak devam ettirdik. Eyüpsultan Belediyesi’nden projenin onayını aldık. Bakanlıklardan görüşler alınıp, onay alındı. Proje için imar ön onayımızı aldık. Bu ön onayla başvurduk ve önümüzdeki ay sonuçlanacak; ittifak hakkı işlenmiş formda tapumuzu alacağız. Hepimizin istek ettiği yeni tesis inşaatına başlayacağız. Bununla birlikte Florya projesi var. Eski liderlerimizle görüş alışverişinde bulunduk. Florya projesinin çok kıymetli olduğunu söylemiştim lakin projeyi söylememiştim. Size bugün üzerinde çok uzun müddettir çalıştığımız; biliyorsunuz birinci mutabakat sonra iptal edilen projede bizim bir alanımız var. Bizim alanımızın iki katı da Emlak Konut’un hazineden almış olduğu arazi var. Ne memnundur ki geçtiğimiz hafta Emlak Konut’la bu arazinin alınması üzerine el sıkıştık ve üzerine de tekrar yapılandırma yaptığımız bankalarla görüşüp, hem Kemerburgaz’a taşınıp hem de Florya’dan gelecek gelirle 3 sene içinde bütün banka borçlarımızı kapatmayı düşünüyoruz. Bir de Mecidiyeköy binamız var. Onunla ilgili de bir haber vermek istiyorum; Sayın liderimiz Dursun Özbek periyodunda başlayan yer için kiralanabilir hale gelmesi için çalışma yapılması gerekiyor. Uzun müddettir önemli çalışmalar yapıyoruz. Hem inşaatı içinde yapıp 5 ayda bitireceğimiz hem de daha sonra da kiralama formülüyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yurt yapması için el sıkıştık. Ayrıntıları oluşturmak için çalışıyoruz” formunda konuştu.

“GENEL KONSEYİN GERİLMESİNE, ARBEDELİ GEÇMESİNE MÜSAADE VERMEYELİM”

Burak Elmas, konuşmasının sonunda ise üyelere seslenerek şunları söyledi:

“Sizlerden şunu rica ediyorum; burada vereceğiz karardan çok her ne karar olursa olsun sonuna kadar kabul ettiğimizi, kimseyi de ötekileştirmeyeceğimizi söylemiştik. Bu genel konseyin gerilmesini, hengameli geçmesine müsaade vermeyelim. Buradan birlikte çıkalım. Galatasaray’ı aydınlık bir geleceğe çıkaralım. Yaşasın Galatasaray.”

TURCAN BOLAYIR: “FALCAO TRANSFERİNDE YANDI GALATASARAY’IN PARALARI”

Galatasaray Divan Heyeti Üyesi Turcan Bolayır: “Falcao transferinde yandı Galatasaray’ın paraları. 29 maç oynamadı. Adam aslında sakat geliyor. Galatasaray’ın paraları hortumlanıyor. Galatasaray’ın altyapısı var. 2-3 tane kıymetli çocuk, biri Yunus Akgün. Niçin veriyorsun kardeşim bu çocuğu Adana Demirspor’a? Galatasaray’a karşı takır takır top oynadı. Oğulcan Çağlayan için Rizespor’la hengame ettiniz. Bu çocuk artık niçin Eyüpspor’da oynuyor. Galatasaray’a bugün o transferler, tribündeki konutuna güç ekmek götüren kardeşlerimiz sayesinde oluyor.”

“FENERBAHÇELİ DANIŞMANLARDAN UMUT ALARAK…”

Galatasaray Kulübünün eski lider adayı Eşref Hamamcıoğlu, mevcut lider Burak Elmas ve idare heyetine tenkitte bulundu. Hamamcıoğlu, seçim öncesinde verilen vaatlerin yerine getirilmediğini belirterek, “Bu vaatlerin, son 6 yılda hiçbir genel şuraya katılmamış, ömürlerini yurt dışında sürdüren idare konseyi üyeleriyle, kulüpte hiçbir kurumsal deneyimi olmayan CEO’larla keder yanarak ve Fenerbahçeli danışmanlardan umut alarak gerçekleştirilemeyeceğini görüyoruz. En büyük zahmetimiz budur. Adayların gayesi yalnızca seçimi kazanmak değil, ehil takımlarla kulübü yönetmektir” tabirlerini kullandı.

İrtibatta büyük yanlışlar yapıldığını vurgulayan Eşref Hamamcıoğlu, şu görüşleri aktardı:

“Son derece özensiz Türkçe’yle hazırlanmış bildiriler, hazırlıksız basın toplantıları kulübümüzün marka kıymetine büyük ziyan vermektedir. Seçilmişlerle danışmanlar ortasındaki sürtüşmeler, idare heyeti üyelerinin kendi ortasındaki uyumsuzluk topluluğumuzu çok güç durumda bırakmaktadır. Seçimin çabucak ertesinde ‘Kibir değil tevazu kazandı’ halinde tweet atan bir idare şurası üyesi, gemiyi birinci terk eden olmuştur. Şayet o listeye son anda dahil edilmişseniz gemiyi birinci terk eden olursunuz. Seçim öncesinde birtakım ödünler verirseniz seçildiğinizde bunun diyetini ödemek zorundasınız. Yaşadığımız ortam bunun üzeredir.”

Teknik yönetici Fatih Terim ile yolların ayrılma halini de eleştiren Hamamcıoğlu, “Burak Elmas ve takımının seçim müddetince en büyük destekçisi olan teknik yöneticimizin hal, vakit ve içerik olarak kulüple bağlantısının kesilmesi hiç beğenilen olmamıştır” diye konuştu.

Mevcut idare şurasının Galatasaray’ı yönetecek kapasitede olmadığını savunan Hamamcıoğlu, şunları kaydetti:

“Hazırlıksız, deneyimsiz, kulübü yönetmek için gerekli olgunluğa sahip olmayan bir takım işbaşına geçmiştir. Seçimi kazanmak için kurduğunuz takımla kulübü direktörüz çok zordur. Misyon müddetinin yüzde 25’ini tamamlamış bir idare, bu aksaklıkların giderileceğine dair olumlu sinyal vermemektedir. Burak Elmas liderimiz ve çalışma arkadaşları, Galatasaray’ın yükünü kaldıramamışlardır ve hafif kalmışlardır. Bir itimat erozyonu vardır. Şayet siz genel heyeti bir ilkokul müsameresi düzeyinde 100 günlük icraatlar içinden programıyla ikna etmeye çalışıyorsanız yanılıyorsunuz. Galatasaray genel konseyinin entelektüel düzeyi buna müsait değildir.”

“CİNSİYET AYRIMCILIĞI PAYLAŞIMLARI YAPTI, REAKSİYON GÖREMEDİK”

Galatasaray Spor Kulübü İdare Heyeti Üyesi Başak Karaca, Işıtan Gün’ün reaksiyon çeken tweetleriyle ilgili Eşref Hamamcıoğlu’nun kelamlarına yanıt verdi.

Eşref Hamamcıoğlu, “İstanbul Mukavelesi paylaşımı yapan kulübümüzün, cinsiyet ayrımcılığı paylaşımları yapan bir idare konseyi üyesine başta hiçbir reaksiyon verilmedi. Bayan üyelerden reaksiyon bekledik, onlardan da bir reaksiyon göremedik maalesef” tabirlerini kullandı.

Başak Karaca, Eşref Hamamcıoğlu’nun kelamlarına şu biçimde karşılık verdi:

“İnsanların idareye vurmak için bayanları kullanmasından çok rahatsız oldum. Bayanların ne yapması gerektiği konusunda herkesin çok fikri var. Ben fikri hür, vicdanı hür bir bayan olarak çok fazla cam duvarları deldim. Çok başlar attım. Kimsenin bana ne yapmam gerektiğini söylemesine gerek yok.

13 yıl evvel Işıtan Gün’ün attığı tweetlerden bahsettik. Ben kulaklarımla burada 1 yıl evvel ‘Kadınlar da insandır. Bayandan müdür yaparsan bu türlü olur’ kelamlarını duydum. Sen hasbelkader Türkiye’nin en büyük çok uluslu şirketlerinden birine genel müdür olmuşsun. ‘Galatasaray oburdur, çocukların var, nasıl yöneteceksin?’ dedin. Bunlar 13 yıl evvelki değil, bunlar yakın vakitte konuşulan mevzular. Işıtan Bey’in o tweetlerine birinci yansıyı Lider gösterdi. Kendisi çıkıp özür diledi. Ben teker teker bu tweetlerin nasıl yayıldığına baktım. Toplumsal cinsiyet eşitliği için değil idare istifa etsin diye söylediler. Bunu 13 yıl evvel değil çok daha yakın geçmişte söylediler. Bu bir milat olsun.

Lütfen hepimiz kendimize bakalım. Erkek ya da bayan, eril telaffuz, toplumsal cinsiyet eşitliğine karşı ne yapıyorsak bundan sonra yapmayalım.”

2 MİLYAR 561 MİLYON LİRA

Galatasaray’ın 31 Aralık 2021 prestijiyle borcunun 2 milyar 561 milyon lira olduğu açıklandı.

ALİ KOÇ – BURAK ELMAS

Galatasaray Kulübü Olağan Mali Genel Konseyi’nde Fenerbahçe Spor Kulübü Ali Koç ile sarı-kırmızılı kulübün lideri Burak Elmas arkadaşlığı da gündeme geldi.

Galatasaray Kulübü Üyesi Mert Seyfi Çetinsavaş, Burak Elmas’a seslenerek “Siz Galatasaray düşmanlarıyla fotoğraf çektirirken Fatih Terim, Galatasaray’ın haklarını savunuyordu” dedi.

Çetinsavaş kelamlarına devam ederek ”Efsanemize ‘Sicili bozuk’ diyen adamdan Galatasaray’a dost olmaz!” tabirlerini kullandı.

İSTİFA DAVETİ

Galatasaray Kulübü Divan Konseyi Üyesi Hayri Kozak, Lider Burak Elmas’a istifa davetinde bulundu.

Hayri Kozak, “Yönetimi ibra etmeme konusu her toplantıda tartışılmakta. Ben üyelerimizin ferdî iradeleriyle en mantıklı ve günün koşullarına nazaran en hakikat kararı vereceklerine inanıyorum. Ben ferdî olarak sayın lider ısrarla rica ettiğim talebimi bıkmadan bugünün ortamında en gerçek tahlil olduğuna inanarak tekrarlayacağım. Sayın lider, hala geç kalmış değilsiniz, yorgun bir gün yaşadınız, kulübümüzün yarınları ismine istifanızı bugün divan başkanlığına vererek yine seçime gidiniz” sözlerini kullandı.

SALONDAN DIŞARI ÇIKARTILDI

Galatasaray Kulübü Üyesi Enes Olgun‘a konuşmasının akabinde yanıt vermek isteyen kulüp üyesi ve gazeteci Osman Tanburacı, konuşma yasağına karşın kürsüye çıkmaya çalıştı. Fakat Genel Şura üyeleri buna müsaade vermedi ve oy birliği ile Tanburacı salondan dışarı çıkartıldı.

BURAK ELMAS KONUŞMASINI YAPTI

Galatasaray Lideri Burak Elmas, mali genel şurada tenkitlerin akabinde kürsüye çıktı ve bir konuşma yaptı. Tenkitlerden ötürü üzgün olduğunu söyleyen Elmas, “Galatasaray için hiçbir vakit pes etmedim; insan sevdiği için pes etmez” dedi.

Burak Elmas’ın konuşması şu halde:

“Bu saate kadar kaldığınız için, iradenizin yansıması için gösterdiğiniz uğraş ismine hepinize teşekkür ediyorum. Üzgünüm, Galatasaray’ı birleştirme eforlarımızı en azından dileğimin hiçbir adım ilerlememiş olduğunu görmekten çok üzgünüm. Galatasaray’ın içinde bulunduğu daima kurtuluş çabası dediğim çabanın farkında olunmadığı için çok üzgünüm.

Lakin memnunum. Galatasaray, sıkıntı devirlerden geçti. Bu devirler ateş-güneş olayını yaşamış Galatasaray bu günlere geldi. Çok umutluyum. Galatasaraylıları gönülden seven, kürsüde konuşmayan sessiz çoğunluğu için memnunum. Galatasaray için en hakikat kararı vereceklerinden ötürü umutluyum. Beni tanıyanlar bilir. Galatasaray’da başkanlık her ne kadar deneyiminiz olursa olsun yapmadan öğreneceğiniz bir şey değil. Yapmayı hayal ettiğiniz bir ekip şeyler var. Galatasaray pahalarını hiçbir vakit rencide etmemeye, hizmet etmeye uğraş gösterdim.

Genç kimi arkadaşlarımızın hayal kırıklığını görmek beni çok üzdü. Sizlere palavra söylemedim. Size vermiş olduğum taahhütlerde, hepsini gerçekleştirmek için çalışıyorum. Benim de hayal kırıklıklarım vardı. Bir yerden imza almadan taahhütte bulunmadım.

Kendi periyodumuzun devamını sağlamak ve Galatasaray’ın geleceği için sıkıştığımız her anda Galatasaray için gerçek olduğuna inandığımız kararı aldık. Vicdanım çok rahat. Üzdüğümüz arkadaşlarımız ismine çok üzgünüm. TFF bağları, inanın bazen gece yastığa kafayı koyduğumda o kadar sinirleniyorum ki. Pes etmedim. Türkiye’de batmış bir spor kesimi var.

Galatasaray tek kuruşunu ortak hesaptan çekiyor. Yaptığın her şeye görüş var, tenkit var. Sıkıntı bir seçim geçirmişsin. Bazen topluluk içinde yapılan ve dışarıda da dayanak alınan tertiplere karşı koruyamamanın verdiği ıstırap var. Saha sonuçlarında top içeri girmediğinde ne yaparsan yap başarısızsın. Galatasaray sevgim nedeniyle çok fazla yara aldım ve üzüldüm. En yakın arkadaşlarımla farklı düştüm. Çocukluk arkadaşlarımla konuşmaz hale geldim. Ancak yürümeye devam ettim. Federasyona gittim. Bazen her şeyi anlatıyor muyuz? Konuşursam yer yerinden oynar dedim. Neden?

Hocama 2 maç daha az ceza versinler diye söyledim. Federasyon’da hocama laf atıldığında masaya yumruk vurdum. Bunları konuşmadım. Her bahse Galatasaray ismine hakim olmaya ve en hakikat kararı vermesine ve Galatasaray’ı bu kokuşmuş sistem içerisinde savunmaya çalıştım. Çok fazla şey yaptık. Yapılanlar tahminen de kâfi görülmedi. Hepsine hürmetim sonsuz. Bir Galatasaraylı olarak Galatasaray’ın bulunduğu her ortamda sokak arbedesi yapmasak da aldığımız karar, öbür kararı ilgilendirdiğini anlatamıyorum. Bugün Tahkim Şurası, hakemleri geri getirdi. Türk futbolu batmış durumda.

Hepiniz resmi görüyorsunuz. Galatasaray yaşayacak fakat vicdanım çok rahat. Üzdüğüm arkadaşlarım varsa bu süreçte, sahiden çok üzgünüm ve kendilerinden özür diliyorum.

Bayanlar, bilhassa lise mezunu bayanlarımızın sayısı göz önüne alınırsa; Galatasaray birinci lideri görecek topluluk olacak. Buna inancım sonsuz.

Gecenin geç saati oldu ancak, bayağı bir tenkit dinledim. Benim için bu koltukta oturmanın, fark yaratamayacaksam hiçbir manası yok. Fark yaratmanın çok güç olduğu bir devirde aday oldum. Arkadaşlarıma, “Galatasaray tarihinin en güç periyodunda aday oluyoruz, birinci mali genel konseyde aklanmamayla karşı karşıya kalabiliriz” dedim. Lakin vicdanım rahat. Sizlerin vereceği karara, bugüne kadar hürmet duyduğum üzere hürmet duyacağım. Benim Galatasaray’ım benimle yaşamaya devam edecek. Bu süreçte bana takviye veren bütün grup arkadaşlarıma, sırtıma dokunarak lider pes etme, yürüdüğün yolda yanındayız diyen üyelere, beni mevzu bazlı eleştirenlere huzurunuzda çok teşekkür ediyorum.

Galatasaray için hiçbir vakit pes etmedim. İnsan sevdiği için pes etmez.”

instagram izlenme satın al | Eryaman Diş | instagram takipçi alma
hack forum hacker sitesi hack forum muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort deneme bonusu gaziantep escort gaziantep escort izmir escort bedava hesaplar beylikdüzü escort Manavgat Escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler Ataşehir escort Anadolu yakası escort Bostancı escort ankara escort istanbul escort bayan mersin escort eryaman escort